Logo banka

Vytvořit logo

Vytvořit logo není záležitost na jedno odpoledne. Důležité je správně zadat poptávku. Zkušený grafik pomocí vhodně volených otázek získá dostatek informací o představě loga, které má pro zákazníka vytvořit. Důležité je, aby klient co nejpřesněji specifikoval, co vlastně chce. Musí se vyjádřit, jestli chce logo nebo logotyp. Logo je jen samotný symbol a logotyp je kombinace symbolu a textu. I když prakticky všechnu práci udělá designér, jedná se o společné dílo zadavatele a grafické firmy. Proto je správné zadání pro vytvoření loga velice důležité.

Logo cotjit                   

Jak vytvořit logo? Jaká platí pravidla pro jeho tvorbu? Loga se dělí na obrazové, typografické a kombinované. Pokud jsou obrazové jednoduché a úderné, lidé si je snadno zapamatují. Typografické neboli textové jsou tvořené nápisem. Kombinované jsou asi nejčastější a jde o kombinaci symbolu a nápisu. V logu by neměl být symbol, který charakterizuje celý obor. Lidé ho už mají asociovaný právě s daným oborem, a proto si ho nespojí s konkrétním výrobcem. Například žádný výrobce bot nemá botu ve svém logu. Mnohé symboly jsou natolik nadužívané, že jejich použití je velká chyba (zeměkoule, slunce šipka, žárovka, srdce, atd.).  

Moderním trendem pro tvorbu loga je vytvořit logo s různými efekty a 3D prvky. Toto souvisí zejména s rozvojem produkčních a komunikačních technologií. Jak už jsme poznamenali, vytvořit logo a k němu kvalitní logomanuál není otázkou jednoho odpoledne. Za jejich tvorbou se skrývají hodiny zkoušení, testování a ladění. To proto, aby logomanuál opravdu fungoval. V manuálů šitých „horkou jehlou“ se může v konečném důsledku stát, že v reálu pravidla nefungují, že jsou funkční jen v tom konkrétním případu, který je uveden v manuálu.

Logo Na stolárně

Nezávazná poptávka

captcha

Reference

Zobrazit více… CHCI LOGO

Nabízíme

  • Vytvoření nového loga
  • Redesign loga
  • Vytvoření firemní identity
  • Grafické služby
  • Redesign www stránek
  • Redesign e-shopů

Rychlý kontakt

  • (+420) 602 120 977
  • tvorba.loga@pixolo.cz